Parlak Saçlara Nasıl Kavuşabilirim

Parlak Saçlara Nasıl Kavuşabilirim

Parlak Saçlara Nasıl Kavuşabilirim? Şampuan reklamlarındaki gibi parlak saçlara sahip olmayı kim istemez ki? Özellikle kadınlar işlem görmüş, yıpranmış ve cansız saçlarından kurtulmak isterler. Elbette kestirmek ya da kimyasal çözüm değil. Parlak saçlar nasıl elde edilir? Sorunuzun yanıtları. En doğallarından biri.

Sıcak Havlu İle Sarın

Saç yağı tedavisinde ısı çok önemlidir. Yağlar ısıtılıp saça uygulanmalı mı yoksa yağlanmış saça ek ısı mı verilmeli? Bunun için en uygun teknik sıcak havlu yöntemidir. Önce zeytinyağı ve badem yağını saçınıza masaj yaparak yedirin. Dilerseniz bir kaşık hindistancevizi yağı da kullanabilir ve saçlarınızın daha yumuşak olmasını sağlayabilirsiniz. Daha sonra bir havluyu ılık suya sarın ve suyu saçınızdan sıkın. Havlu ısıyı dağıtana kadar saçınızda kalabilir. Ardından saçınızı ılık suyla yıkayabilir ve farkı kendi gözlerinizle görebilirsiniz. Bu sıcak havlu tekniğini haftada sadece bir kez kullanabilirsiniz.

Buğday Terapisi

Buğdayın saç üzerindeki etkisi tartışımaz. Buğday özellikle parlak saçlara bağlıdır. Buğday işleme iki şekilde yapılabilir. Birincisi 1 kase buğdaydan yapılır. Buğdayı küçük bir tencerede haşlayın. 20 dakika kaynattıktan sonra suyunu süzün ve bu suyla saçlarınızı iyice ıslatın. Yarım saat bekledikten sonra yıkayabilirsiniz. Diğer bir seçenek ise alkolsüz biradır. Alkolsüz bira arpa içerdiğinden saça doğal bir parlaklık verir. Bunun için alkolsüz birayı saçınıza dökün ve masaj yapın. Yaklaşık 20 dakika sonra sade su ile yıkayabilirsiniz. Bu tedavileri haftada bir kez kullanabilirsiniz.

Isırgan Otu Metodu

Isırgan ayrıca doğal olarak parlak saçlara sahip olmak isteyenlere de yardımcı olur. Bunu yapmak için, çay olarak bir demlik taze veya kuru ısırgan otu hazırlayabilirsiniz. Daha sonra saçınıza masaj yapın ve yarım saat bekletin. Daha sonra yıkayabilirsiniz. Aslında ısırgan suyunu banyodan çıkmadan önce son durulama olarak kullanırsanız saçlarınızın parladığını göreceksiniz. Haftada 2 kez deneyebilirsiniz.

Telefon : 0532 442 83 89
Adresimiz: Güvercintepe Mah. Ahmet Yesevi Cad.  Görümlü Sk 35a, 34494 Başakşehir / İSTANBUL

Tüm Hizmetlerimiz ve Aktif İnstagram Sayfamız Google Yorumları

Parlak Saçlara Nasıl Kavuşabilirim

Saç Boyandıktan Sonra Ne Zaman Yıkanır?

Saç Boyasına Su Katmak Ne İşe Yarar?

Regl İken Protez Tırnak Yapılır Mı?

Protez Tırnak Üzerine Normal Oje sürülür mü?

Saç Uçları Nasıl Boyanır?

Saç Dipleri Neden Boya Tutmaz?

Açıcıdan Yanan Saça Ne İyi Gelir?