Sağlıklı Saçlar İçin Öneriler

Sağlıklı Saçlar İçin Öneriler

Sağlıklı Saçlar İçin Öneriler Saç özellikle kadınlar için gerekli bir unsurdur. Ancak dış hava faktörleri ve müdahaleler nedeniyle saçlar zamanla parlaklığını ve gücünü kaybedebilir. Bu nedenle saç bakımı belirli zamanlarda düzenli olarak yapılmalıdır. Saçlarınız için en iyi desteği uzmanlardan alabilirsiniz. Hava koşulları, kuruma, renklendirme ve yanlış yapıştırma nedeniyle saçlar kötü görünebilir. Peki sağlıklı saçlar için öneriler neler olurdu?

Saçların Kullanılmasıyla İlgili Yapılan Yanlışlar

Saç yapısı gereği kırılgan ve kırılgandır. Bu nedenle kullanımdan kaynaklanan deformasyon unsurları ile karşı karşıyadır. Saçımızın yapısını bilerek ya da bilmeyerek bozarız. Kendimiz için alabileceğimiz bazı önlemler var. Saçın en büyük düşmanı genellikle bir fön makinesi veya saç maşasıdır. Bu, parçalanmasına ve hızla cansız hale gelmesine neden olur. Sık sık saç renginizin gölgesiyle oynarsanız saçlarınız çok çabuk yıpranır ve dökülüp kırılır. Saç tipinize göre yanlış şampuan seçimi saçınızı olumsuz etkiler. Stres saçı en çok etkileyen faktördür. Saç dökülmesinin nedeni buna bağlıdır. Aşırı saç yıkama da yaygın bir hatadır.

Saçlara Parlaklığını ve Canlılığını Kazandırmak

Öncelikle saçlarımızın bakımı için gerekli adımları atmayı bekliyoruz. Her gün kullandığınız fön makinesi sayısını önemli ölçüde azaltmanız gerekir. Saç renginizi korumalısınız. Ani renk tonlarını seçmek saçları yıpratır. Uyku ritminize dikkat edin. Vitamin eksikliğinizi kontrol etmeyi unutmayın. Şampuanınızı sık sık değiştirmeyin. Saç tipinize göre şampuan seçmelisiniz. Mevsim geçişlerinde belli bir miktar saç kesin. Onu daha canlı ve parlak hale getirirsiniz. Hacimli ve sağlıklı saçlara kavuşmak için doğal yöntemler de kullanabilirsiniz. Her ay saç bakımı yaparak saçlarınızı kaybetmeden kullanabilirsiniz. Düşük kaliteli boya ve şampuanların kullanılması da saç yapısını olumsuz etkiler.

Sağlıklı Saçlar İçin Beslenmenin Önemi

Diyet vücudun tüm bölgeleri üzerinde büyük bir etkiye sahiptir ve saçlarda da önemli bir rol oynar. Özellikle kandaki çinko seviyesini artıran besin gruplarını sıklıkla yemek gerekir. Saç dökülmesini ve saç dökülmesini önlemek, gerekli vitamin ve minerallerin vücuda alınmasına bağlıdır. Sağlıklı saçlar için öneriler çok önemlidir.

Telefon : 0532 442 83 89
Adresimiz: Güvercintepe Mah. Ahmet Yesevi Cad.  Görümlü Sk 35a, 34494 Başakşehir / İSTANBUL

Tüm Hizmetlerimiz ve Aktif İnstagram Sayfamız Google Yorumları

Saç Boyandıktan Sonra Ne Zaman Yıkanır?

Saç Boyasına Su Katmak Ne İşe Yarar?

Regl İken Protez Tırnak Yapılır Mı?

Protez Tırnak Üzerine Normal Oje sürülür mü?

Saç Uçları Nasıl Boyanır?

Saç Dipleri Neden Boya Tutmaz?

Açıcıdan Yanan Saça Ne İyi Gelir?