Uzun Saçlarınızı Uyurken Nasıl Korursunuz

Uzun Saçlarınızı Uyurken Nasıl Korursunuz

Uzun Saçlarınızı Uyurken Nasıl Korursunuz? Vücut sağlığındaki herhangi bir hasar veya değişiklik ilk olarak saça yansır. Saçınızı vücudunuzun uyarı ekranı olarak düşünebilirsiniz. Bu nedenle, onların bakımı ve endişesi eşit derecede önemlidir. Saçınıza özen gösterirseniz, size parlak, sağlıklı ve çekici bir görünüm verebilir. İşte kaçınmanız gereken hatalar…

Yaygın bir hata, uyurken sizi rahatsız edeceğini düşündüğünüz saçlarınız bağlı yatmaktır. Saçınız kökler aracılığıyla birçok dokuya ve kılcal damara bağlıdır. Böyle bir uykudan sabahları şeklini alamadığınız için saçınızı suçlamayın. Belki de onları bütün gece boğdun.Uzun saçlarınız varsa, uyurken rahat olmanın çok zor olduğunu bilirsiniz.

Karışık saçlarınızın neden olabileceği genel rahatsızlığın yanı sıra, bakım yapmazsanız saçlarınız ciddi şekilde zarar görebilir. Uzmanlar, ipek bir yastık kılıfı kullanmak veya saçınızı doğru toplayarak uyumak gibi küçük hilelerin saç sağlığını iyileştirebileceğini ve saçınızın önemli ölçüde daha iyi görünmesini sağlayabileceğini söylüyor.

Elbette yapmanız gerekenlerin sınırı yok. Uyurken saçınıza bakım yapmak için aşağıdaki ipuçlarını kullanın. Sleep on Sil kBunu muhtemelen daha önce duymuşsunuzdur. Ama size tekrar hatırlatmak için buradayız. İpek, saçınızın en iyi arkadaşıdır. İpek yastıklar tamamen devrim niteliğindedir çünkü saçınızdan veya yüzünüzden nemi çekmez veya emmezler. Uzun Saçlarınızı Uyurken Nasıl Korursunuz

Geleneksel yastıklardan farklı olarak, pürüzsüz ipek lifleri, sürtünmeye neden olarak ve onları pürüzlendirerek saç bölümlerine zarar vermez. Ayrıca, herhangi bir saç stilini mahvedebilecek baş veya boyun terlemesini önlemeye yardımcı olur. Alternatif olarak ipek ve saten şapkalar siz uyurken saçınızı korumak için harika seçeneklerdir.

Yatmadan önce saçınızı ipek veya saten bir eşarpla sarın. Geceleri uyurken aşındırıcı yastıklarla başımızı öne arkaya sallıyoruz; Bu nem kaybına ve saç kırılmasına neden olabilir. Saçınızı düzleştirin Saçınız aşağıdayken uyumak en rahatı gibi gelebilir, ancak uzmanlar bunun tam tersini yapmanız gerektiği konusunda hemfikirdir.

Uzun Saçlarınızı Uyurken Nasıl Korursunuz

Geceleri saçınızı yukarıda tutmak iki nedenden dolayı çok önemlidir. İlk olarak, ensede dolaşan ince ve kırılgan saçları korur. İkincisi, bukleleri saçınızda tutarak ve terlemeyi önleyerek saç şekillendiricinizi veya kurutma makinenizi korur. Uyumanın en iyi yolu, saçınızı Fransız saç tokası ile gevşek bir topuz yapmaktır. Saçınızı yerinde tutmanın sorunsuz bir yolu.

Buradaki anahtar, topu yalan söylediğini hissetmeyecek kadar yüksek tutmaktır. Islak saçla yatmayın Zaten uyumamanız gerektiğini düşünebilirsiniz, ancak bunun nedeni muhtemelen düşündüğünüz gibi olmamasıdır. Islak saçla uyumak sizi rahatsız ettiği gibi saçınıza da zarar verebilir. Uzun saçlı insanlar ıslak saçla uyumamalıdır.

Uzun Saçlarınızı Uyurken Nasıl Korursunuz

Islak saçla uyumak, gece boyunca hareket ettikçe daha fazla kırılmaya ve hasara neden olur. Diğer riskler arasında soğuk algınlığı veya hastalanma ve hatta maya enfeksiyonu kapma sayılabilir (*). Islak saçla uyumak zorundaysanız, araştırmalar hindistancevizi yağının ıslak saçı kırılmaya karşı koruyabildiğini gösteriyor. İpek bir yastıkta uyumak ve saçınızı şekillendirmek de yukarıda bahsettiğimiz gibi kırılmaları önlemeye yardımcı olabilir. saç maskesinden yararlanın Uzun saçlar için iyi bir gece uykusu sağlayan şey yukarıdaki püf noktaları ve saç düzeltmeleridir.

Yatma zamanı, gece boyu süren bir onarım maskesi, saç kremi veya nemlendirici serum ile uzun saçları güçlendirmenin ve onarmanın harika bir yolu olabilir. Esnek saç tokası kullanın Saçınızı sağlıklı tutmak istiyorsanız saç tokası seçmek o kadar kolay değil. Bazı iğneler saç kütiküllerini çekerek veya onlara zarar vererek zarar verebilir.

Uzun Saçlarınızı Uyurken Nasıl Korursunuz

Neyse ki, bu tür sorunlardan kaçınmanın yolları var. Elastik saç tokası kullanmak her zaman saçın kökten dökülmesine neden olur, bu nedenle önerilmez. Bunun yerine elastik veya ipek bir kurdele deneyin. Serin kalın Sıcak havalarda uyumak rahat değildir ve saçlarınız için sağlıksız olabilir.

Soğuk havalarda uyumak sadece kaliteli bir uyku için iyi değildir, aynı zamanda saçlarınızı salıverirseniz dolaşmaları daha da kötüleştirebilecek aşırı terlemeyi de önler. Bu ipuçlarının çoğu basit ve uygulaması kolay olsa da saçınızın sağlığını etkileyebilir. İster gece saçlarınızı yüzünüzden uzak tutmak için ipek bir toka olsun, ister gece terlemelerini önlemek için saç kremi kullanmak olsun; saçınız ekstra TLC için size teşekkür edecek.

Telefon : 0532 442 83 89
Adresimiz: Güvercintepe Mah. Ahmet Yesevi Cad.  Görümlü Sk 35a, 34494 Başakşehir / İSTANBUL

Tüm Hizmetlerimiz ve Aktif İnstagram Sayfamız Google Yorumları

Uzun Saçlarınızı Uyurken Nasıl Korursunuz

Saç Boyandıktan Sonra Ne Zaman Yıkanır?

Saç Boyasına Su Katmak Ne İşe Yarar?

Regl İken Protez Tırnak Yapılır Mı?

Protez Tırnak Üzerine Normal Oje sürülür mü?

Saç Uçları Nasıl Boyanır?

Saç Dipleri Neden Boya Tutmaz?

Açıcıdan Yanan Saça Ne İyi Gelir?